Επαγγελματική Συμβουλευτική

Η ενότητα περιλαμβάνει ένα συνοπτικό οδηγό επαγγελματικής συμβουλευτικής για φοιτητές ΑμεΑ και χρήσιμες ιστοσελίδες που μπορεί  να σας βοηθήσουν στο σχεδιασμό της επαγγελματικής σας σταδιοδρομίας (αυτογνωσία, στρατηγικές αναζήτησης εργασίας, προβολή προσόντων, διαχείριση δυσκολιών, απαιτούμενα προσόντα στην αγορά εργασίας κ.α.)

Προσόντα και Δεξιότητες : Οδηγός επαγγελματικής συμβουλευτικής για φοιτητές ΑμεΑ. Περιλαμβάνει (ι) Διερεύνηση προσόντων, (ιι) Σωστή επιλογή επαγγέλματος, (ιιι) Διαδικασία αναζήτησης εργασίας, (ιv) Διεκδίκηση θέσης εργασίας.

You are here: ΑΜΕΑ Επαγγελματική Συμβουλευτική