Φορείς του εξωτερικού

ypotrofies 1Εάν σπουδάζετε σε χώρα του εξωτερικού ή σκοπεύετε να συνεχίσετε τις σπουδές σας σε κάποιο ίδρυμα του εξωτερικού, μπορείτε να επιδιώξετε τη λήψη υποτροφίας από κάποιον ξένο φορέα που εκπροσωπεί τη χώρα που σας ενδιαφέρει.

Οι υποτροφίες που παρέχονται από ξένους φορείς προκηρύσσονται συνήθως από τις κυβερνήσεις των ξένων χωρών ή άλλους φορείς (δημόσιους και ιδιωτικούς) που εκπροσωπούν τη χώρα που σας ενδιαφέρει.

Σε κάθε περίπτωση, για αναλυτικές πληροφορίες σχετικά με τις δυνατότητες οικονομικής ενίσχυσης, απευθυνθείτε στο τμήμα εκπαιδευτικών θεμάτων ή μορφωτικών υποθέσεων της αντίστοιχης πρεσβείας.

You are here: Υποτροφίες Φορείς του εξωτερικού