Επιτεύγματα

Λίστα Επιτευγμάτων - Δραστηριοτήτων

Η άσκηση θα σε βοηθήσει να φέρεις στην επιφάνεια πληροφορίες για τον εαυτό σου μέσα από τις οποίες  θα αξιολογήσεις τα ενδιαφέροντα σου, τις αξίες και τις δεξιότητες σου.

Για την άσκηση θα χρειαστείς 20 λεπτά.

Κατάγραψε εμπειρίες του παρελθόντος για τις οποίες νοιώθεις περήφανος/η και σε κινητοποιούν, όταν τις φέρνεις πάλι στο μυαλό σου. Οι εμπειρίες αυτές μπορεί να είναι οτιδήποτε, από το ότι ζωγράφισες μια εικόνα, ως τις επιδόσεις σου σε ένα αθλητικό αγώνα.

Κριτήρια επιλογής των επιτευγμάτων - δραστηριοτήτων που θα επιλέξεις να βάλεις στη λίστα σου είναι:

α) να έχεις παίξει πρωταγωνιστικό ρόλο

β) να έχεις νιώσει προσωπική ικανοποίηση και ευχαρίστηση

γ) να έχεις πετύχει κάποια αποτελέσματα