Πιθανές ερωτήσεις σε μια συνέντευξη επιλογής

Ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το τι θα σε ρωτήσουν σε μια συνέντευξη επιλογής. Η συνέντευξη όμως είναι συνήθως δομημένη με βάση κάποιες θεματικές ενότητες. Αυτές οι ενότητες περιλαμβάνουν:

Συγκεκριμένο περιεχόμενο και τρόπος διεξαγωγής μιας συνέντευξης δεν υπάρχει. Υπάρχουν όμως ερωτήσεις που γίνονται με μεγάλη συχνότητα σε συνεντεύξεις επιλογής και μάλιστα έχουν ως στόχο τη διερεύνηση συγκεκριμένων χαρακτηριστικών της προσωπικότητας του υποψηφίου. Στόχος των ερωτήσεων που παραθέτουμε στη συνέχεια είναι η πιο αποτελεσματική προετοιμασία σου για τη συνέντευξη.

You are here: Οδηγός Εύρεσης Εργασίας Διαδικασία επιλογής Συνέντευξη πρόσληψης