Ενημερωτική Εκδήλωση για τις Υποτροφίες Fulbright στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων

fulbright 1

Το ϊδρυμα Fulbright σε συνεργασία με τη ΔΑΣΤΑ και το Γραφείο Διασύνδεσης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων διοργανώνουν  ενημερωτική εκδήλωση για Μεταπτυχιακές Σπουδές στις Η.Π.Α. και τις Υποτροφίες του Ιδρύματος Fulbright, την  Παρασκευή, 12 Οκτωβρίου 2012 στο Αμφιθέατρο (1ος όροφος) της  Κεντρικής Βιβλιοθήκης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

Πρόγραμμα εκδήλωσης

•    13.00 – 15.00      Ενημέρωση Φοιτητών  για Μεταπτυχιακές σπουδές στις Η.Π.Α και Υποτροφίες Fulbright
(Εισηγητές: κος Δημήτριος Ντούτης, Εκπαιδευτικός Σύμβουλος, κα Τατιάνα Χατζηεμμανουήλ, Υπεύθυνη Ελληνικού Προγράμματος Υποτροφιών Fulbright, Ίδρυμα Fulbright).

•    15.30 – 16.30      Ενημέρωση Μελών ΔΕΠ για έρευνα/διαλέξεις  στις Η.Π.Α
(Εισηγήτρια, κα Τατιάνα Χατζηεμμανουήλ, Υπεύθυνη Ελληνικού Προγράμματος Υποτροφιών Fulbright, Ίδρυμα Fulbright)

•    17.00 – 18.00  Ενημέρωση Καλλιτεχνών  για περαιτέρω ανάπτυξη καλλιτεχνικών δράσεων και καλλιτεχνικών δικτύων στις Η.Π.Α
(Εισηγήτρια, κα Τατιάνα Χατζηεμμανουήλ, Υπεύθυνη Ελληνικού Προγράμματος Υποτροφιών Fulbright, ΊδρυμαFulbright)

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης φοιτητές, μεταπτυχιακοί φοιτητές, Υπ. Διδάκτορες, μέλη ΔΕΠ του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, καλλιτέχνες, καθώς και το ευρύτερο κοινό της περιφέρειας Ηπείρου θα έχουν την ευκαιρία να ενημερωθούν από τους καθ’ ύλην αρμόδιους εκπαιδευτικούς συμβούλους του Ιδρύματος Fulbright για τα παρακάτω θέματα:

•    διαδικασίες για μεταπτυχιακές σπουδές στις Η.Π.Α.
•    κριτήρια για σωστή επιλογή πανεπιστημίου και χρηματοδότηση σπουδών
•    κριτήρια και αιτήσεις για τις υποτροφίες Fulbright (2013- 2014).

Παρακαλούνται όσοι ενδιαφέρονται να λάβουν μέρος στην εκδήλωση να επικοινωνήσουν με το Γραφείο Διασύνδεσης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, τηλ. 2651008454, 08460, fax: 2651008686, e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. .

Αφίσα Εκδήλωσης Fulbright

Δήλωση συμμετοχής Εκδήλωσης Fulbright