Αναζήτηση Εθελοντικών Δράσεων

VolunteeringHands AΗ ενασχόληση με τον εθελοντισμό είναι μία απλή αλλά ταυτόχρονα και σύνθετη διαδικασία. Μερικές φορές  προκύπτει γιατί απλά ένας φίλος ή γνωστός μας το ζήτησε. Άλλες φορές επιθυμούμε να ικανοποιήσουμε μία δική μας εσωτερική ανάγκη ή επιθυμούμε την ενασχόλησή μας με συγκεκριμένους φορείς και αντικείμενα δράσης.  Και κάποιες  άλλες φορές μπορεί να μας εμπνέει μια ομάδα εργασίας ή   μπορεί να θέλουμε να βρούμε μια ευκαιρία να ασχοληθούμε με κάτι κοντινό στην ηλικία μας ή στο επίπεδο των δεξιοτήτων μας.

Σε αυτή την ενότητα, θα βρείτε  μερικούς από τους  πιο δημοφιλής τόπους αναζήτησης για ευκαιρίες εθελοντισμού τόσο στο εσωτερικό όσο και στο εξωτερικό.

You are here: Αναζήτηση Εθελοντικών Δράσεων