«Νεοελληνική Λογοτεχνία και Ψηφιακές Τεχνολογίες» -Πρόγραμμα εξ αποστάσεως επιμόρφωσης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

Digilit Poster_Spring_2017_Final «Νεοελληνική Λογοτεχνία και Ψηφιακές Τεχνολογίες»

Ξεκίνησαν οι εγγραφές για το πρόγραμμα Εξ αποστάσεως επιμόρφωσης «Νεοελληνική Λογοτεχνία και Ψηφιακές Τεχνολογίες», το οποίο υλοποιούν για έβδομη φορά το Κέντρο Δια Βίου Μάθησης και το Εργαστήριο Νέας Ελληνικής Φιλολογίας του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

www.digilit-edu.net

Επιστημονικά Υπεύθυνος:

Τάκης Καγιαλής, Καθηγητής Νέας Ελληνικής Φιλολογίας, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων

Ενδεικτικά Αντικείμενα:

Λογοτεχνία στο διαδίκτυο, αξιοποίηση ψηφιακού & πολυμεσικού περιεχομένου, ειδικά λογισμικά & ψηφιακές εφαρμογές για τη φιλολογική έρευνα και διδασκαλία, ψηφιακή λογοτεχνία και υπερκείμενο

Το πρόγραμμα οδηγεί σε Πιστοποιητικό Επιμόρφωσης

Διάρκεια προγράμματος: 6/2/2017 – 15/5/2017

Εγγραφές: 16 Ιανουαρίου – 3 Φεβρουαρίου 2017

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ & ON-LINE ΑΙΤΗΣΕΙΣ:

www.digilit-edu.net

Κέντρο Δια Βίου Μάθησης Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

Τηλ. 26510-09141

E-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. "> Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Ιστότοπος: http://dikeppee.uoi.gr/kek

Facebook: www.facebook.com/kekuoi