Έναρξη Διαδικτυακών Σεμιναρίων Επιμόρφωσης με Βιντεομαθήματα (MOOCs) στο Κέντρο Δια Βίου Μάθησης (ΚΕΔΙΒΙΜ) Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

Ξεκινά στο ΚΕΔΙΒΙΜ του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων η υλοποίηση Διαδικτυακών Σεμιναρίων Επιμόρφωσης με Βιντεομαθήματα.
Τα σεμινάρια επιμόρφωσης:
•    πραγματοποιούνται σε καινοτόμα πλατφόρμα μάθησης με διαδραστικό περιεχόμενο (βιντεοδιαλέξεις, quiz, δραστηριότητες, λειτουργία forum κ.ά.)
•    οδηγούν σε λήψη Πιστοποιητικού από το Κέντρο Δια Βίου Μάθησης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

Τα σεμινάρια προσφέρονται δωρεάν, με στόχο να δοθεί η ευκαιρία σε όλους για πρόσβαση σε μία καινοτόμα διαδικασία μάθησης με υψηλή ποιότητα.
Εφόσον κάποιος συμμετέχων επιθυμεί να λάβει Πιστοποιητικό, καλείται να καταβάλει ένα προσιτό αντίτιμο.

Δείτε τα εισαγωγικά βίντεο των σεμιναρίων:
«Εισαγωγή στην Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση»
«Μαθησιακές δυσκολίες: Θεωρία και Πράξη»

Σεμινάρια που προσφέρονται:
«Εισαγωγή στην Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση»
Διδάσκων: Σπυρίδων Σούλης, Αναπλ. Καθηγητής Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, Ειδική Παιδαγωγική
•    Ώρες επιμόρφωσης: 70 (2.5 ECTS)
•    Έναρξη Σεμιναρίου: 08 Μαΐου 2017
•    Λήξη Σεμιναρίου: 26 Ιουνίου 2017
•    Κόστος: Δωρεάν παρακολούθηση
65€ για απόκτηση Πιστοποιητικού

«Μαθησιακές δυσκολίες: Θεωρία και Πράξη»
Διδάσκουσα: Παναγιώτα Δημητροπούλου, Λέκτορας Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, Εκπαιδευτική Ψυχολογία
•    Ώρες επιμόρφωσης: 60 (2 ECTS)
•    Έναρξη Σεμιναρίου: 08 Μαΐου 2017
•    Λήξη Σεμιναρίου: 19 Ιουνίου 2017
•    Κόστος: Δωρεάν παρακολούθηση
60€ για απόκτηση Πιστοποιητικού

Τα σεμινάρια απευθύνονται σε:
•    Εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης
•    Εργαζόμενους στον χώρο της Εκπαίδευσης
•    Προπτυχιακούς, Μεταπτυχιακούς Φοιτητές και Υποψήφιους Διδάκτορες
•    Γονείς
•    Σε όσους ενδιαφέρονται να αποκτήσουν γνώσεις και δεξιότητες στα αντικείμενα των σεμιναρίων.

Επιστημονικά Υπεύθυνος Προγράμματος
Καθηγητής Αναστάσιος Μικρόπουλος, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων

Επισκεφτείτε την καινοτόμα πλατφόρμα μάθησης και εγγραφείτε τώρα στο www.coursity.gr

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ:

Coursity