Μεταπτυχιακά στο Εξωτερικό : Γερμανία, Η.Π.Α. Iταλία, Ολλανδία

Εκδήλωση

«Μεταπτυχιακές Σπουδές & Υποτροφίες στο εξωτερικό - Γερμανία, Η.Π.Α., Ιταλία και Ολλανδία»

New Teliki_Orizontia__Afisa_Dasta_Diimerida_Metapt__Spoudwn_10-2017

Το Γραφείο Διασύνδεσης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων διοργανώνει την Παρασκευή 3 Νοεμβρίου 2017, ενημερωτική εκδήλωση με θέμα:

Η εκδήλωση έχει στόχο την ενημέρωση τόσο των φοιτητών και των αποφοίτων Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, όσο και του ευρύτερου κοινού σε θέματα που σχετίζονται με τις εκπαιδευτικές, επαγγελματικές δυνατότητες και προοπτικές σε χώρες του Εξωτερικού.

Πρόγραμμα Εκδήλωσης

11.00-11.30

Γερμανία, κα Φρύνη Μπαγλατζή, DAAD Αθηνών

11.30-12.00

Η.Π.Α. , κα Els Hanappe, Ίδρυμα Fulbright

12.00-12.30

Ιταλία, κα Giuseppina Pelle , Ιταλικό Μορφωτικό Ινστιτούτο Αθηνών

12.30-13.00

Ολλανδία   κα Μάρθα Τριανταφύλλου , Ολλανδική Πρεσβεία

13.00-13.30

Ερωτήσεις

Τόπος: Αμφιθέατρο Κεντρικής Βιβλιοθήκης Πανεπιστημίου Ιωαννίνων Ώρα: 11.00 - 13.00

Δηλώσεις συμμετοχής: goo.gl/2fE2GF

Πληροφορίες:

Γραφείο ΔιασύνδεσηςΠ.Ι., Ισόγειο Μεταβατικού κτιρίο, Πανεπιστημιούπολη Ιωαννίνων

Τηλ. 2651008454, e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.