ReGeneration: Πρόγραμμα αμειβόμενης απασχόλησης - 7ος κύκλος

regenaration

ReGeneration: Διεκδίκησε μια θέση εργασίας στο κλάδο σου!

Υποβολή αιτήσεων από 27 Αυγούστου έως και 5 Σεπτέμβρη 2018.

Το ReGeneration, το πρόγραμμα αμειβόμενης απασχόλησης και προσωπικής και επαγγελματικής ανάπτυξης, ανοίγει ξανά τις «πόρτες» του και αγκαλιάζει ταλαντούχους πτυχιούχους όλων των ειδικοτήτων που ενδιαφέρονται να κάνουν τα πρώτα τους επαγγελματικά βήματα στην Ελλάδα.

Έχοντας ολοκληρώσει με επιτυχία 6 κύκλους, το πρόγραμμα ανοίγει πλέον τον 7ο κατά σειρά Γενικό Κύκλο, σε μια προσπάθεια να φέρει σε επαφή ταλαντούχους νέους πτυχιούχους με εταιρείες που θέλουν να εμπλουτίσουν το ανθρώπινο δυναμικό τους.

Ο αριθμός συνεργαζόμενων εταιρειών αυξάνεται με ταχείς ρυθμούς, έχοντας φτάσει έως σήμερα τις 200, ενώ 520 ικανοί και ταλαντούχοι υποψήφιοι, έχουν στελεχώσει τις θέσεις εργασίας.

Αξιοσημείωτη επίσης πληροφορία, αποτελεί, η συντριπτική πλειοψηφία ανανέωσης των συμβάσεων με την εκάστοτε συνεργαζόμενη εταιρεία, πέραν του αρχικού 6μήνου που αγγίζει το 82%.

Στο ReGeneration μπορούν να κάνουν αίτηση από τις 27 Αυγούστου έως και 5 Σεπτέμβρη όσοι πληρούν και τις 4 παρακάτω προϋποθέσεις:

•        Νέοι: Έως και 29 ετών, καθώς το πρόγραμμα απευθύνεται σε πτυχιούχους στο ξεκίνημα της σταδιοδρομίας τους.
•        Πτυχιούχοι: Απόφοιτοι ελληνικών και ξένων σχολών τριτοβάθμιας εκπαίδευσης (ΑΕΙ/ΤΕΙ/κολλέγιο), όλων των γνωστικών πεδίων, με ή χωρίς μεταπτυχιακό τίτλο.
•        Μηδενική ή περιορισμένη εργασιακή εμπειρία: Εργασιακή εμπειρία έως και 3 χρόνων πλήρους απασχόλησης μετά την ολοκλήρωση των σπουδών.
•        Εξωακαδημαϊκές δραστηριότητες: Ενεργή συμμετοχή σε εξωακαδημαϊκές δραστηριότητες (π.χ. εθελοντισμός, αθλητισμός, επιχειρηματικότητα, καλλιτεχνικά και οποιαδήποτε άλλη μη ακαδημαϊκή δραστηριότητα).

Το ReGeneration προσφέρει 6μηνη (κατ’ ελάχιστον) αμειβόμενη απασχόληση σε πολυεθνικές και μικρομεσαίες εταιρίες στην Ελλάδα, 72 ώρες εκπαίδευσης με έμφαση στην προσωπική και επαγγελματική ανάπτυξη και 25 ώρες κοινωνικής προσφοράς σε επιλεγμένες ΜΚΟ.

Μπείτε στο http://regeneration.gr/ και κάνετε την αίτησή σας μέχρι και τις 5 Σεπτεμβρίου.

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με την ομάδα του ReGeneration στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.