Εκδήλωδη για την Ιατρική Ειδικότητα στο Εξωτερικό

Ενημερωτική εκδήλωση για την Ιατρική ειδικότητα στο εξωτερικό

Η.Π.Α., Μ.Βρετανία, Γαλλία, Γερμανία

A __2018-1

Τετάρτη 21 Νοεμβρίου 2018, ώρα: 17.00-19.00

Αμφιθέατρο Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείου Ιωαννίνων (ΠΓΝΙ)

Το Γραφείο Διασύνδεσης του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων (Π.Ι.) στο πλαίσιο υλοποίησης δράσεων υποστήριξης και πληροφόρησης των φοιτητών και αποφοίτων του Τμήματος Ιατρικής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων διοργανώνει ενημερωτική εκδήλωση με τίτλο:

«Ιατρική Ειδικότητα στο εξωτερικό - Η.Π.Α., Μ. Βρετανία, Γαλλία, Γερμανία»

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 21 Νοεμβρίου 2018, ώρα 17.00-19.00 στο Αμφιθέατρο του Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείου Ιωαννίνων (ΠΓΝΙ).

Προσκεκλημένοι ομιλητές είναι οι εκπαιδευτικοί εκπρόσωποι χωρών του εξωτερικού που παρουσιάζουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τους φοιτητές και αποφοίτους του Τμήματος Ιατρικής του Π.Ι. προκειμένου να τους ενημερώσουν για τις εκπαιδευτικές και επαγγελματικές ευκαιρίες που προσφέρει η χώρα που εκπροσωπούν.

Πρόγραμμα εκδήλωσης

17.00-17.30

Η.Π.Α

Νικόλαος Τουρίδης

Ιδρυμα Fulbright

17.30-18.00

Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ

Κωστής Γεωργίου

British Council Θεσσαλονίκης

18.00-18.30

ΓΑΛΛΙΑ

Κατερίνα Σπυροπούλου

Γαλλικό Ινστιτούτο Θεσσαλονίκης

18.30-19.00

ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Φρύνη Μπαγλατζή

DAAD Αθηνών

Δήλωση συμμετοχής στο link: goo.gl/qPFnFZ

Πληροφορίες:

Γραφείο Διασύνδεσης / ΔΑΣΤΑ Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

Τηλ. 2651008454, e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. "> Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

url: http://gd.uoi.gr