Webinars για Ιατρική Ειδικότητα και Άσκηση Ιατρικής στη Βρετανία

To British Council Θεσσαλονίκης διοργανώνει διαδικτυακές παρουσιάσεις (webinars) για την Ειδικότητα και Άσκηση Ιατρικής στη Βρετανία.

Με τις νέες διαδικτυακές παρουσιάσεις το British Council συνεχίζει να παρέχει με ασφάλεια, ενημέρωση και υποστήριξη σε ιατρούς, αποφοίτους και τελειόφοιτους σπουδαστές Ιατρικής, όπου κι αν βρίσκονται στην Ελλάδα ή στο εξωτερικό.

Στόχος είναι η διαρκής πληροφόρηση για τις εξελίξεις σχετικά με την ειδικότητα και άσκηση ιατρικής στη Βρετανία, την εξέταση IELTS, το Brexit και ό,τι άλλο μπορεί να ενδιαφέρει τους υποψηφίους. Επίσης, οι συμμετέχοντες έχουν την ευκαιρία να υποβάλλουν ερωτήσεις και να λαμβάνουν απαντήσεις σε πραγματικό χρόνο!

Οι παρουσιάσεις είναι δωρεάν και δεν χρειάζεται εγγραφή – απλά ένα κλικ στην ιστοσελίδα μας για να επιλέξουν οι ενδιαφερόμενοι τον σύνδεσμο και την ημερομηνία που επιθυμούν να παρακολουθήσουν την παρουσίαση:

Η πρώτη διαδικτυακή παρουσίαση είναι στις 17 Ιουνίου 2020 και ώρα 15.00.

Στο πλαίσιο της εξαιρετικής συνεργασίας μας, θα εκτιμούσαμε ιδιαίτερα εάν θα μπορούσατε να προωθήσετε αυτή την ανακοίνωση μέσω email στους τελειόφοιτους σπουδαστές και αποφοίτους σας και να αναρτήσετε την πληροφορία στην ιστοσελίδα και κοινωνικά μέσα δικτύωσής σας με στόχο την αμεσότερη ενημέρωση των σπουδαστών.

british-council-logo